Младият италианец ще спори с далеч по-опитния французин

Италианският талант Яник Синер се класира на 1/2-финалите на Sofia Open, след като победи Алекс де Минор с 2:1 сета. 19-годишният Синер загуби първия сет с 6:7, но спечели следващите две части с 6:4 и 6:1.

Яник Синер игра на много високо ниво през целия мач срещу 25-ия в света Де Минор. Австралиецът бе малко по-добър в първия сет и го спечели след тайбрек със 7:3 точки. В следващите два сета обаче Де Минор не успя да покаже най-добрия си тенис. От друга страна, Яник Синер бе безгрешен и с мощни бехкенди постоянно тормозеше своя съперник. В третия сет италианецът даде само гейм на своя съперник и по убедителен начин се класира на 1/2-финалите на тенис турнира в София.

В спор за място на финала, Синер ще се изправи срещу Адриан Манарино от Франция. По-рано днес Манарино победи Раду Албот с 2:1 сета в много интересен двубой.