Марица със седма поредна победа
Пловдивчанки разгромиха ДКС (Варна) за по-малко от час

Шампионът Марица (Пловдив) продължи впечатляващия си рейд в Национална волейболна лига за жени, записвайки седмата си поредна победа от началото на сезона.

В пловдивската зала „Сила“ Жълто-сините се нуждаеха само от 57 минути, за да надделеят над ДКС Варна (Варна) с 3:0 (25:17, 25:11, 25:21).

Марица остана начело във временното класиране с актив от 21 точки и геймова разлика 21:1. Варненки пък са трети с пет победи и 13 точки също от седем изиграни мача.

Александра Миланова беше най-резултатна в двубоя с 13 точки, четири от които директно от сервис. С четири аса се отличи и Дима Ушева, а втора по резултатност беше Добрина Христоскова с 12 точки.

Следващият мач на Марица в НВЛ е гостуване на Славия (София) на 4 февруари от 18:00 часа в зала “Панайот Пондалов”.

Преди това обаче пловдивчанки ще изиграят две срещи от Група D на Шампионската лига – гостуване на турския Фенербахче Опет (Истанбул) на 19 януари и домакинство срещу френския Безие Волей (Безие) на 1 февруари, както и мачовете си от турнира за Купа България.